Cizí jazyk za dva týdny – internetový podvod

Na českém i slovenském internetu se objevila agresivní reklama, slibující: za dva týdny budete mluvit plynně cizím jazykem.  V reklamě  jsou použitá falešná jména a reference, ukradené fotografie.  Cituji:

„Multipolyglot, 62-letý Magnus Carlsson, plynule ovládající 23 jazyků, představil Čechům svůj skvělý 2-týdenní recept na výuku cizích jazyků. Umožňuje dokonce i po uplynutí tak krátké doby plynule se domluvit cizí řečí. Metoda švédského polyglota je výzvou pro tradiční jazykové školy.“

 

Přitom fotografie pan „Carlssona“ je ve skutečnosti fotografie, ukradená z téhle stránky   která  mluví o profesorovi, který měl dostat mastnou pokutu za knížku z knihovny, kterou měl doma desítky let.  Tady  je jádro článku, o  studium jazyka zde rozhodně nejde:

Emeritus Professor John “Jack” Foster, from Queen’s University Belfast’s Institute of Irish Studies, recently discovered the book by Victorian poet Arthur Hugh Clough, a contemporary of Robert Browning and Alfred Tennyson, when he returned to Vancouver to clear out his locker at the University of British Columbia where he had been based for a number of years.

Novější podvodné inzeráty používají stejné foto, jméno „polyglota“ je ale  Lauridsen a metoda se jmenuje pro změnu „Fast Phrases“. V slovenských reklamách figuruje jako garant metody nejestvující „majitel jazykové školy“ s podivným jménem Jural Kollár.

Co tedy dělat, jestli se chcete naučit v cizím jazyku rychle mluvit? Existují dva osvědčené kurzy, ale musíte již umět anglicky. Kurz Pimsleura Vás naučí dost slušně mluvit i za 2-3 týdny, jestli s ním budete pracovat 3-4 hodiny denně. Naučí Vás libovolný světový jazyk, ale na základě angličtiny.  Řekněme, že Vás v mluvení dostane  na úroveň B1, tedy více, nežli pokročilý začátečník.  Kurz Assimil Vás naučí méně mluvit, ale budete umět i číst jednoduché texty.  Nejlepší je kombinace obou.

Já osobně velice rád čtu. Jazyky se zabývám již 30 let jako koníčkem a za ten čas jsem četl knížky ve 4 slovanských a sedmi neslovanských jazycích.  Stálo to hodně práce – radostné práce. Jestli máte čas – tak 7 hodin do týdne, za dva roky možná budete i Vy číst knížky, třebas v angličtině.

O čtení jsem se rozepsal na více stranách kupříkladu ve své knize o efektivním jazykovém studiu.

P. S. Mimochodem, výše popsaná nestoudná reklama mi velice připomíná reklamu, kterou jsem komentoval v  jednom mém starším blogu .  Historie  se opakuje, jenom peníze za beczenný tovar Vám již nikdo nevrátí.

P. S. – dopsáno 21. ledna 2016 – kartičky fast phrases se v poslední době prodávají pomocí znovu změneného inzerátu:  již se odvolává na skutečné polygloty, žijící poměrně dávno: Mezzofanti, Gawronski. Byli v jazycích skvělí, protože jim věnovali  celý  život, prakticky 24/7. Na to zdaleka  kartičky nestačí. A legendy o tom, že pomocí kartiček někdo nastudoval jazyk za měsíc tak, že dostal práci v zahraničí, třebas v Paříži? Ptejte si od inzerujícího adresu toho zaměstnance a zaměstnavatele 🙂 Na posledním inzerátu se taky občas míchá polština s češtinou, plus hlavní stránka http://fastphrases.cz/ jednoduše neexistuje. Alespoň ne dnes.

Už jenom uvádím hesla, pod kterými lidi informace o této podvodné reklamě – a jejích klonech – hledají:

Magnus Carlsson jazyky
Magnus  Carlsson simple words
Magnus Carlsson polyglot
Magnus Lauridsen polyglot
metóda Magnusa Carlssona
simple words podvod
Carlssonova metoda
Magnus Carlsson jazyky, Harold Lindberg , Ling Intelligence
multipolyglot 62-ročný

multilingvista
metoda výuky
švédský polyglot
nový dvoutýdenní  recept
multipolyglot Lauridsen
jazyk za 4 týdny , jazyk za 3 týdny
jazyk za 14 dní

simple words

fast phrases, quick speak

zkušenosti s fast phrases

 

p. s. nejnovější „update“ je opsán tady

https://hoax.sk/ling-fluent-v-cechach-ling-intelligence/

 

a tady   https://hoax.sk/tag/harold-lindberg/

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

27 reakcí na Cizí jazyk za dva týdny – internetový podvod

 1. PeK napsal:

  Dobrý den, mohu potvrdit, ze samotné chování stránek Simple Words je již podezřelé. Jdete-li do kontaktu, tak je to formulář, kde je Wyslij namísto Odešli. Také, když stránky zrušíte, tak vám to dá podezřele další zvýhodněnou nabídku namísto 990,- už 790,- a že jde o poslední 4 kusy. Navíc je přitom viditelná chyba programátora – tedy se na chvíli zobrazí okno se směrování na jednotlivé stránky a pak nabídne právě zmiňovanou slevu 790,- Kč.
  Dost mě též zaráží „DŮLEŽITÉ: To je jednorázová akce, která Vám náleží pouze při první návštěvě stránky. Později se cena změní.“ Jinými slovy to též může znamenat, že pro druhé přihlášení můžete být požádání o další peníze…
  Takže držím pěsti k nenaletěním podvodníkům.

 2. An napsal:

  Jo no, tohle je podvod už od pohledu… Ze zvědavosti jsem si hledala toho údajnýho multipolyglota a ani wikipedie nezná jeho jméno, překvapivě. Doufám, že na to moc lidí nenaletí.

 3. Naletelo, na Slovensku poriadne veľa ľudí už naletelo, je toho plný internet. Hlavne na Slovensku to propaguje centrum.sk azet.sk atlas.sk v Čechách občas Uloz.to, ale tiež linkuj.cz, ako píšu jedny FB stránky, ktoré občas pridávajú podvodníkov, občas sa na to vykašlú. U nás je to to isté, rovnaké svinstvo, chaotické stránky a kradnutý obsah.
  Zarážajúce su tiež také detaily, viz rozbor: https://zn.sk/podvodne-stranky-kurzov-simple-words-este-ziadanejsie/
  Ten chlapík so sobom. To nie je žiaden Čech ani Slovák. a už vôbec sa nemusel učiť fínsky, keďže po fínsky vie od narodenia. Sú to nechutné podvodníci a mal by to konečne niekto zastaviť. Veď ak pozriem na Novinky.cz, aj tie sú u vás poriadne zašpinené týmito podvodníkmi. Ak napíšete do redakcii portálov a upozorníte ich na to, že u nich prezentujú podvodníkov, neodpovedia vám. Oni to totiž vedia.

 4. katka napsal:

  Také mi stačilo pár minut googlení, abych se přesvědčila, že jde o podvod. Bohužel je mi jasné, že se najde hromada naivních důvěřivců, kteří jim své peníze rádi pošlou 😦

 5. Tomáš napsal:

  Přiznám se, že mě spíš viděsilo, že tento inzerát, splečně s jiným (s velmi podobnou grafikou) na zvětšení poprsí do 14 dnů, jsou na stránkách naší Zlatou lupou ceněné iDnes. Škoda, že ten druhý preparát není pro mě – za měsíc bych byl prsatou multilingvistkou s kariérou v Hollywoodu 🙂

 6. Marek napsal:

  necekal jsem ze ve svem veku skocim na takovej spek, uz jsem temer kliknul na objednat, ale premohl jsem svou vrozenou lenost a zadal nekolik klicovych slov do google. diky za clanek.

 7. Alča napsal:

  No tak taky mě to zprvu zaujalo..ale nedalo mi to abych si nezačla hledat na Heuréce tu učebnici a ejhle ono nic,,tak patram pdál a narazila jsem na toto..díky za článek .. 🙂

 8. HOnza napsal:

  Ano souhlasim! Google mi nesel fotografie na jinych zdrojich a vlastne i tento clanek. Prodejni model je vzdy stejny. Za malo penez nebo usilii hodne muziky. At uz je to hubnuti, omladnuti nebo vyuka. Proste receno je to tahak na penize:-)
  Nedavno jsem videl vyraznou slenu 78% na produkt, ktery byl konkurenci prodavan dokonce za nizsi cenu nez v te reklame po obrovske sleve:-) Prodejni model byl nastaven na obrovskou „usporu“ proti fiktivne nadhodnocene cene puvodni. Tedy cokoliv co vypada az moc dobre je temer vzdy podvod:-)

 9. Bára napsal:

  Také jsme se nachytali. Po prozření jsem jim napsala naštvaný email, že chci peníze zpět. Vyzvali nás k vyplnění reklamačního formuláře a světě div se – peníze nám vrátili!!!

  • monika napsal:

   Aj ja som sa nechala nachytat, chcela som si predovsetkym „baliky“ prezrieť, čo je možné v akýchkoľvek internetových obchodoch, ešte som si ani nevybrala balík, ani nepotvrdila objednávku, ako sa to bežne robí, a už som mala v schránke mail s číslom priradeným mojej „objednávke“! Keďže som to nezaplatila, dostala som nový mail upozorňujúci, že moja objednávka čaká na zaplatenie! Ja si ten tovar neželám a vlastne neviem kam napísať, že objednávku ruším! Vie mi niekto poradiť, čo by som mala urobiť? Vopred ďakujem

  • ivankupka napsal:

   Podvod není v tom, že by peníze nakonec nevrátili. Podvod je v nečestné reklamě: lžívé údaje, falešné „ohlasy“ a příběhy studujících, nerealistické sliby.

  • Petrs napsal:

   Dobrý den. Můžete mi prosím napsat meil na ty podvodníky. děkuji.

  • Zuzana napsal:

   Dobrý den, též jsem bohužel na to naletěla, nemám čas docházet na kurzy, a tak jsem chtěla z kanceláře se denně kouknout na slovíčka atd….
   Při kontaktování mne odmítli, s tím, že jsem prý odsouhlasila nějaké podmínky při objednávce… Vůbec si toho nejsem vědoma! Chtěla jsem reklamovat chybovost v aplikaci, ne že by něco nešlo….Máte ještě někde prosím uložený daný reklamační formulář?
   Děkuji

  • Jiří Veselý napsal:

   Kde jste ten formulář získala. I já patřím mezi naivní a podvedené. Děkuji za pomoc a odpověď. Veselý

 10. Jar.Růžička napsal:

  V lednu t.r. jsem si objednal výuku jazyka – podlehl jsem této reklamě…a pak se stalo toto :
  platbu jsem chtěl realizovat dobírkou- což nešlo… na moje tel.číslo se ozvala nějaká žena,která mluvila česky se zvláštním přízvukem,po krátké konverzaci sdělila,že není češka… na dobírkové platbě jsem trval. Po neúspěšném jednání jsem zakázku zrušil!!!

 11. Tatiana napsal:

  To ze tomu neverite Ivane, neznamena ze to nejde. 🙂 metody ktere jsou zalozene na studiu pri alfa-frekvencich mozku, ktere jsou podporovane hudebni stimulace z venku dalsimi podnety pro ruzne smysly a specialne poskladane, a kdyz se predem naucite jit do alfa stavu rizene, pak uz to neni tezke vubec. Za 2 tydny neumite z nuly perfektne, ale slovni zasoba je lepsi nez u prumerneho britskeho delnika rekneme 1500 slov a da se nejen ucit z nuly ale i zlepsovat co uz mame, takze u vecnych „sorry for my english“ je to uplne idealni vec na pomoc s ustalenim toho v cem tapou a posunem o level vys.
  Rizene prepnuti do alfa stavu ( je to frekvence mozku mezi probuzenim a usnutim, podobne jako meditace, hypnoza, sylvova metoda, modraalfa) se da naucit na jinych kurzech a to pak jeste znasobi efekt a neni to tak tezke jak si to vetsina lidi maluje. Nebudu davat odkaz, aby to neznelo jako reklama. Ja osobne a dalsich nekolik blizkych pratel uz jsme leccos z techto veci vyzkouseli a neskutecne nas to vsechny posunulo.
  Vypitnejme kriticke mysleni a zkousejme. Ty kurzy v uvodu s tou falesnou fotkou samozrejme ne. Ale existence podvodniku neznamena ze takove metody nejsou.
  Kdybych to umela uz na vysoke, moc by mi to pomohlo i s predmety jako napr. teorie elektromagnetickeho pole nebo napriklad systemy a modely na FEL, na ktere s hruzou vzpominam. To vim ted. Skoda ze ne tenkrat.
  Nejsem ceska, ucila jsem se v te dobe zaroven i cesky a ted uz vim jak jsem to mohla zvladnout lepe a rychleji. Nemohu to vratit, jen vyuzit pro zefektivneni budouciho zivota. Neslo by to s pristupem „nebudu to zkouset protoze to urcite nefunguje.“
  Stay open-minded.
  Tatiana.

  Tatiano, cemu ze konkretne to neverim? 30 let me zajimaji
  efektivni metody studia jazyku a ctu knizky v 10 jazycich. Silvovu metodu jsem taky absolvoval. Jestli ale nekdo tvrdi, ze po 2 tydnech studia anglictiny – od nuly – bude lepsi, nezli prumerny britsky delnik, tak at to zkusi. Trebas precist si po tech dvou tydnech Daily Mirror, podivat se na 3 dily anglickeho serialu v televizi a pak o obsahu novin a serialu napsat kamaradovi jednostrankovy mail – v anglictine. A jeste o tom podebatovat s chlapy v pubu. Ten delnik to rad za 100 liber udela, ten studujici od nuly to jednoduse nezvladne.
  Mimochodem, svetovi polygloti nechodi na kurzy jazyku v alfa hladine.

  • Skeptik napsal:

   Mezi probuzením a usnutím jste ve stavu bdělosti, nikoliv v „alfa stavu“.
   Nedovedlo Vás to „řízené přepínání“ spíše k vypnutí rozumu?

  • Petr112 napsal:

   Je to podvod v tom, že nic takového ani společnost nepošle. Pouze papírek formátu A6 (menší než notýsek) s velikostí písma cca 6, takže i já – bez dioptrií – jsem měl problém přečíst návod, poté jsem, když jsem postupoval podle instrukcí, vyskočil mi odkaz na stránky, kde byla výuka formou: „Hello = Ahoj“ a podobně. A peněz zpět se dočkáte marně… Jsou to prostě další kry*lové…

 12. Dušan napsal:

  Ne a ne a ne. Málem sem mohl mít lepší život, ohromovat svou rodinu a blízké, v práci vyrůst o nějakou tu příčku výše. A tohle všechno se mohlo stát jenom za zaplacení nepatrné částky. Vlastně další zázrak „na počkání“. Takhle by to nešlo? Zázraky se nestávají?…přiznám se bez mučení. Skoro jsem si tu věc objednal:-).
  Díky vám za ušetřenou tisícovku a za vrácení zpět na zem.

 13. ivankupka napsal:

  Nejnovější podvodná kampaň beží v Polsku, Čechách i Maďarsku, teď je „slavným polyglotem“ pro změnu jistý Harold Lindberg a metoda je přejmenována na Ling Intelligence. Viz kupříkladu článek https://hoax.sk/ling-fluent-v-cechach-ling-intelligence/

 14. Vladka turoczyova napsal:

  Nechala jsem se hloupě nachytat

 15. Pingback: Ling Fluent – podvodnická reklama | ivankupka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s