Skvělá stránka na studium francouzštiny

Hledal jsem dnes  informaci o francouzském školním  systému. Náhodou jsem tak natrafil na hotový poklad, stránku  http://www.bonjourdefrance.com . Stránka je určena pro zahraniční studenty francouzštiny.  Je psána jen a jen francouzsky, ale obsahuje zdroje i pro studující, kteří jsou na úrovni A1. I motivovaný pokročilý začátečník se tedy může na stránku odvážit.

 

francais gratuit

Další  příjemná zpráva:  jak vidíte z přiloženého obrázku, bohaté zdroje tohoto sídla, vytvořené profesionály,  jsou k dispozici zdarma.  Obrázek taky prozrazuje, v čem se můžete cvičit.  Gramatika, porozumění, rozšiřování slovné zásoby, časování sloves,  hry, přísloví  a další zručnosti zde mohou být procvičovány na pěti  úrovních. Tedy  A1, A2, B1, B2 a C1.  (Jestli si chcete otestovat svou úroveň francouzštiny, hledejte na síti pod heslem test de niveau de français). Aby toho nebylo málo, stránka obsahuje i zdroje pro učitele francouzštiny.

I když jsem se kdysi trochu živil i tlumočením z francouzštiny,  i na úrovni A1 jsem na stránce našel  mnoho zajímavého. Kupříkladu  v článku o řecké vlajce  bylo napsáno tohle:

Les neuf bandes sont les neuf syllabes de la devise «Ελευθερία ή Θάνατος » – «Elefteria i Thanatos » (traduction en français: « Liberté ou Mort »), dite au moment de l’insurrection de 1821 contre les Ottomans après 400 ans d’esclavage.

Tedy devět pásů na řecké vlajce symbolizuje devět slabik  hesla, provolání «Ελευθερία ή Θάνατος » – «Elefteria i Thanatos », t. j. „Svobodu anebo smrt“ . Tohle heslo je z časů řeckého povstání proti Otomanské nadvládě.

Ale zpět ke francouzštině.  Tady je naše, téměř tradiční, závěrečná procvičovací otázka.

Jak se řekne francouzsky „Svobodu anebo smrt“, „Svoboda anebo smrt“ ?

 

Odpověď najdete níže

 

 

Ještě níže

 

La réponseLiberté ou Mort.

Příspěvek byl publikován v rubrice Francouzský koutek, Tajemná řečtina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s