Karel Gott francouzsky

Východní Evropa a taky Německo znaly Karla Gotta velice dobře. Mí francouzští přátelé ale tohle jméno neznali. Jsem proto velice rád, že i francouzský tisk podal zprávu o jeho úmrtí – a taky o jeho životě a kariéře. A kdybyste pocítili potřebu něco o Karlovi svým francouzským známým povědět, tady je několik vět. Jsou z jednoho delšího článku, který vyšel v kulturní rubrice novin Le Figaro.

Karle, děkuji Ti za ty krásné písně mého mládí a mého života.

Karel Gott, le chanteur qui a fait la gloire de Maya l’abeille

maja

Le chanteur tchèque Karel Gott, très populaire en Allemagne où il était surnommé «Sinatra de l’Est», est décédé à 80 ans. Karel Gott avait indiqué le mois dernier qu’il souffrait d’une forme aiguë de la leucémie. Il y a quelques années il avait été traité avec succès pour un cancer.

Également connu comme le «Divin Karel» en raison de sa voix de ténor, Gott avait été désigné 42 fois «chanteur le plus populaire» par l’enquête annuelle tchèque Rossignol d’Or.

Passionné de nombreux genres, du rock à l’opéra en passant par le pop, le blues et le country, il a abandonné en 1959 sa profession de monteur électricien pour se consacrer à la musique. Il était aussi peintre et occasionnellement acteur.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Francouzský koutek. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s